Aller au contenu | Aller au menu principal | Aller sur les sections

Accueil >> Consulter les collections
 

Consulter les collections

CHERCHEUR

Collections:


 










   

Liste de résultats de la recherche
Collection Nom / titre Auteur / interpréte Situation
Archive d'images Ocupaciones De Nuestros Antepasados 2; Oficios Perdidos El Cantero La Minería En Ojos Negros Bordados Y Deshilados Bordados De Carbajales De Alba El Telar De Vera Las Glorias Guión y Dirección: Eugenio Monesma Julian Matesanz: El Cantero María Bachiller: Bordados y Deshilados Ana Martín: El Telar De Vera Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Ocupaciones De Nuestros Antepasados 1; Oficios Perdidos XVI Arcadio, El Tratante El Asno Zamorano-Leonés Cuadrillas de Jabalí Norteñas El Molino De Viento El Aguardiente Guión y Dirección: Eugenio Monesma Arcadio Julve: Arcadio, El Tratante Asociación de Cazadores de Boltaña: Cuadrillas de Jabalí Norteñas Gerardo y Jesús: El Molino De Viento José Luis Allué: El Aguardiente Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Artes De Un Tiempo 5; Oficios Perdidos XV Alfombras Nistal La Pesca Tradicional En Navarra Guión y Dirección: Eugenio Monesma Hermanos Nistal: Alfombras Nistal V / 3
Archive d'images Artes De Un Tiempo 4; Oficios Perdidos XV Cuchareros De Santa Cruz De Campezo Artesanos De La Madera En Santa Cruz De Campezo El Puente De Madera El Aceite De Enebro Las Hilanderas De Panticosa GIuón y Dirección: Eugenio Monesma Jesús y Feliciano: Cuchareros De Santa Cruz De Campezo Domingo Saura: El Aceite De Enebro Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Artes De Un Tiempo 3; Oficios Perdidos XV La Escaña Montaje Artesanal De Cañas Con Bambú Los Cestos Del Mar De Vigo Las Cestas De Pesca Guión y Dirección: Eugenio Monesma Rafael Vigara: Montaje Artesanal De Cañas Con Bambú Demetrio: Las Cestas De Pesca Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Artes De Un Tiempo 2; Oficios Perdidos XV El Alpargatero de Pitillas El Ranero El Jabón y La Colada El Jabón Los Paízos La Fabrica De Chocolate De Torre Los Negros Los Adobes Las Albarcas de Rueda Guión y Dirección: Eugenio Monesma Pedro Mártir: artesano alpargatero Guillermo García: el Ranero Blas Hernández: fabricante de albarcas Comarca zamorana de Aliste: elaboración de jabón y paizos Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Artes De Un Tiempo 1; Oficios Perdidos XV El Vidrio Artístico Las Vidrieras Emplomadas La Talla Del Vidrio Soplado del Vidrio Guión y Dirección: Eugenio Monesma Susana Martín: El Vidrio Artístico Emilio y Juan Carlos: La Talla Del Vidrio Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Forum Zuzendaria: David Barbero Errealizadorea: Pello Aranbur Emailea: Juan Mari Beltran V / 6
Archive d'images Albokarien Hernaniko 10. Topaketa. 2003-09-28 Alboka eguna Albaina. 2003-10-12 Herri Musikaren Txokoa Albokarien Hernaniko 10. Topaketa -Iruñeako alboka taldea -Hernaniko musika eskolako alboka taldea -Oroigarria Txilibrinen familiarentzako -Hala Dzipo Taldea -Luis Miranda aho soinuarekin -Usurbilgo albokariak -Bizkaiko albokariak Alboka eguna Albaina Emaile ezberdinak V / 9
Archive d'images Albokarien Hernaniko 10. Topaketa. 2 2003-09-28 Herri Musikaren Txokoa eta Hernaniko Alboka Eskola Emaile ezberdinak: -Iruñeako alboka taldea -Hernaniko musika eskolako alboka taldea -Hala Dzipo Taldea -Luis Miranda aho soinuarekin -Usurbilgo albokariak -Bizkaiko albokariak V / 9
Archive d'images Albokarien Hernaniko 10. Topaketa 1 2003-09-27 Herri Musikaren Txokoa eta Hernaniko Alboka Eskola Emailea: Hala Dzipo V / 9
Archive d'images Albokarien Hernaniko 8. Topaketa; 2001-10-27/28 Herri Musikaren txokoa eta Hernaniko Alboka Eskola Emaile ezberdinak: -Hernaniko eskolako albokariak -Anibal Soravilla -Urtzi Sertutxa eta Victor Garcia -Hala Dzipo Taldea -Julen Begoña, Asier Arroyuelo eta Jabier Santamaria -Ibon Koteron, Asier Elorriaga, Asier Balentziaga, Andoni Veccio eta Patrizia -Malapartatuen Batza -Hala Dzipo V / 9
Archive d'images Albokarien Hernaniko 7.Topaketa; 2000-10-21/22 Egilea: Herri Musikaren Txokoa eta Hernaniko Alboka Eskola Emaile ezberdinak: Txanbela Juan Mari Beltran Usurbilgo Alboka Eskola Gasteiz eta Laudioko Taldea Antton Calleja Fede De Dios eta Asier Elorriaga Aritz, Imanol eta Pedro Alberto Marcos eta Iker Ibon Koteron Asier Elorriaga eta Ibon Koteron Hala Dzipo Taldea V / 9
Archive d'images Cultivo, transformación y tejido del lino en La Palma Dirección, textos y guión: J.J. Santos Producción: Colectivo Etnográfico Echentive Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Albokarien Hernaniko 6. Topaketa; 1999-10-24 Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Juan Mari Beltran Emaileak: Estitxu Eizagirre eta Juan Mari Beltran Eujenio Etxebarria eta Asier Elorriaga Txilibrin eta Juan Mari Beltran Alboka Taldea( Alan Griffin, albokari) Ibon Koteron, Ruben Isasi eta Iñaki Plaza Xabaltz Taldea( Karlos Subijana) V / 9
Archive d'images TXILIBRIN Txilibrin III / 1
Archive d'images O quiquiriqui; Cantos para O Nadal Emaile ezberdinak Fonot; II / 5
Archive d'images 19. Txalaparta Festa; Hernani; 2005 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA Hernani Musika Eskolako Alboka, Dultzaina, Trikitixa eta Txistu Taldeak Zuaznabartarrak Goikoetxeatarrak Zur ta Harri Bizkaiko Txalaparta Taldea Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea Hondarribiko TUKUTUN Txalaparta Taldea TXALAPUNK Gasteizko Txalapartariak Kaskanteko TXALAPARTARIK Txalaparta-Txontxongilo Taldea II / 1
Archive d'images 18. Txalaparta Festa; Hernani; 2004 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: BRIGANTHYA Taldea Hernaniko Bertso Eskolako Bertsolariak Simon Goikoetxea Olatz Aramendi Ixabel Zuanabar Amaia Zuaznabar Lapurdiko Txalapartariak Txantreako Txantxata Taldea Urretxuko Zuhaitzaren Kolektiboa Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea Kontraplas Taldea TXALABERRI Gasteizko Txalaparta Taldea II / 1
Archive d'images 17. Txalaparta Festa; Hernani ; 2003 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: AZTARNAK Kolektiboa Mari Karmen Zuaznabar Pello Uranga Amaia Zuaznabar Ixabel Zuaznabar Simon Goikoetxea Aritz Goikoetxea Juan Mari Beltran Bixente Beltran Ziburuko Txalaparta Eskola Uharteko Zurgune Txalaparta Taldea Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Txalaparta Taldea Sestaoko Zugarramurdi Taldea Usurbilgo Kirikoketa Taldea Gasteizko Kolpez Kolpe Txalaparta Taldea Burrunba Perkusio Taldea II / 1
Archive d'images 16. Txalaparta Festa; Hernani; 2002 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Josu Goiri KUKAI Dantza Taldea Hernaniko Musika Eskolako Ttakun Ttan Ttakun Taldea Mari Karmen Zuaznabar Peio Uranga Ixabel Zuaznabar Amaia Zuaznabar Joseba Zuaznabar Bixente Beltran Ziburuko Txalaparta Eskola Errotxapeako 'Jotakun' Taldea Durangoko Txalapartariak Irungo Txalapartariak Zigoitiako TXUKKUN Txalaparta Taldea II / 1
Archive d'images 15. Txalaparta Festa; Hernani; 2001 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: OREKA TX Txalaparta Taldea TXALAMAKO Txalaparta Taldea ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA (Urretxu) BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako UTT (Uharteko Txalaparta Tailerra) ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea (Sestao) Hernani Eskolako Ttaku-Ttan-Ttakun Taldea ZURARTEAN Taldea II / 1
Archive d'images XIV. Txalaparta Festa; Hernani; 2000 Egilea: Ttakun ttan ttakun eta OARSO Telebista Emaile ezberdinak: ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea AUKERAN Taldea Madrilgo Txalaparta Eskola ZURARTEAN Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola Ramon Goikoetxea, Asentsio Goikoetxea eta Jon Urbieta Erbetegi-Etxeberriko Goikoetxeatarrak Arabako TTUKUNAK (Gasteizko Txalaparta Taldea) Iparraldeko BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako Leitzako Txalapartariak Hernaniko Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Ugarte Anaiak II / 1
Archive d'images 11.eta 12. Txalaparta Festak; Hernani; 1997/98 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Txakun Taldea: Txomin Larronde, Bixente Iriart, Vincent Thomas, Thierry Arribehaute, Fredo Chambon, Paxkal Indo Hernaniko Bertso Eskola; Aguraingo Txalaparta Eskola Amuteko Txalaparta Eskola Ttaku-Ttan-Ttakun Txalaparta Taldea Etzak Etsi Txalaparta Taldea (Bizkaia) Txomin eta Paxkal( Iparralde); Tuterako Txalapartariak Kontraplas Taldea II / 1
Archive d'images X. Txalaparta Festa; Hernai; 1996 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Pello Zuaznabar Ramon Goikoetxea eta Peio Uranga Artze anaiak Beltran anaiak Faltzesko Txalapartariak: Rafa eta Koldo Donibane Garaziko Txalapartariak HUTS HOTS Txalaparta Taldea Hernaniko Udal Musika Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Hernaniko Bertso eskola II / 1
Archive d'images 7-8-9. Txalaparta Festak; Hernani; 1993/94/95 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Kontraplas Taldea Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar- Ramon Goikoetxea Faltzesko Txalapartariak: Rafa eta Josu; Lekeitioko 'AITTITTA TXIKI' Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Araiako 'GERLA BETI' Taldea Sestaoko Zugarramurdi Taldea Peio Uranga(Peio Zuaznabarren biloba) Sestaoko KOLPEZ KOLPE bikotea Donibane Lohizune eta Itsasuko Txomin eta Pascal; Hernaniko Txalaparta Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Francisco Javier Sánchez González 'ZURZURIBAI' Emanaldi Berezia Antoni Ripoll eta Hernaniko Ttakun-Ttan-Ttakun Ramon Goikoetxea, Pilar Goikoetxea eta Juan Mari Beltran Donibane Garaziko Filipe eta Mikel Araiako HUTS HOTS Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola II / 1
Archive d'images 9. Txalaparta Festa; Hernani 1995 Egilea: Francisco Javier Sánchez González Emaile ezberdinak: 'ZURZURIBAI' Emanaldi Berezia Antoni Ripoll eta Hernaniko Ttakun-Ttan-Ttakun Ramon Goikoetxea Pilar Goikoetxea Juan Mari Beltran Donibane Garaziko Filipe eta Mikel Faltzesko txalapartariak: Rafa eta Koldo Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Hernaniko Udal Musika Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Sestaoko Zugarramurdi Taldea Araiako HUTS HOTS Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola II / 1
Archive d'images 7. eta 8. Txalaparta Festak; Hernani 1993/94 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Kontraplas Taldea Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar eta Ramon Goikoetxea Peio Uranga; Lekeitioko 'AITTITTA TXIKI' Taldea Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Faltzesko Txalapartariak Araiako 'GERLA BETI' Taldea Hernaniko Txalaparta Eskola Sestaoko Zugarramurdi Taldea Donibane Lohizune eta Itsasuko Txomin eta Pascal II / 1
Archive d'images 8. Txalaparta Festa; Hernani; 1994 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Sestaoko Zugarramurdi Taldea Hernaniko Bertsolari Eskola Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar eta Ramon Goikoetxea Peio Uranga(Peio Zuaznabarren biloba); Irungo Koldo eta Xabier Faltzesko Txalapartariak Sestaoko KOLPEZ KOLPE bikotea Araiako GERLA BETI taldea Donibane Lohizune eta Itsasuko Txomin eta Pascal Hernaniko Txalaparta Eskola Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea II / 1
Archive d'images 7. Txalaparta Festa. 1993 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Kontraplas Taldea Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar eta Ramon Goikoetxea Faltzesko Txalapartariak: Rafa eta Josu Lekeitioko 'AITTITTA TXIKI' Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Araiako 'GERLA BETI' Taldea Hernaniko Txalaparta Eskola II / 1
Archive d'images Quehaceres Populares 5; Oficios Perdidos XIV El Carbón De Brezo Los Últimos Hortelanos De Tudela El Cañicero De Tudela El Hojalatero Guión y Dirección: Eugenio Monesma Juan Galán: El Hojalatero Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Quehaceres Populares 4; Oficios Perdidos XIV Pastores De Los Picos De Europa El Zapatero De Jaraiz El Rabelista De La Vera; 03·03 El Orive De Torrejoncillo Guión y Dirección: Eugenio Monesma Teodoro Sánchez y Ángela Giménez: El Zapatero De Jaraiz Ángel Jiménez y Miguel Alonso: El Rabelista De La Vera; 03·03 César Moreno: El Orive De Torrejoncillo Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Quehaceres Populares 3; Oficios Populares XIV Tecnologias Primitivas Los Esparteros De Sesma El Guante Laxoa Las Veletas Guión y Dirección: Eugenio Monesma Alfonso Garcia-Oliva y Javier Herrera: Tecnologias Primitivas Tomas Goikoa: Los Esparteros De Sesma Leandro Fernandez y Juan Fernandez: Las Veletas Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Quehaceres Populares 2; Oficios Perdidos XIV La Capa Alistana Colleras y Albardas Los Palomares Teseras y Balistas Las Eslingas Guión y dirección: Eugenio Monesma Domingo Fernandez: La Capa Alistana Félix Garrido: Colleras y Albardas Mariano Ostalé: Téseras y Balistas Miguel Peñarrocha: Las Eslingas Emaile ezberdinak V / 3
Archive d'images Quehaceres Populares 1; Oficios Perdidos XIV El Curtido De Las Pieles La Sinfonia; 03·03 La Alfareria En Villar Del Arzobispo Los Bordados De Mantones Direción y Realización: Eugenio Monesma Genaro González: El curtido de las pieles Antonio Poves: La sinfonía; 03·03 José López de Villar: La alfarería en Villar del Arzobispo Concha Cáceres: Los bordados de Mantones V / 3
Archive d'images Oiartzungo Hotsak Egileak: Mikel Mendizabal; Juan Mari Beltran Emaileak: Aurkezleak: Juan Mari Lekuona; Jose Antonio Irigoien; Joanito Arozena; Periko Mitxelena; Xabier Landa; Koplaria: Karmen Berasategi Kanpaijoleak:Jose Mari Egues; Jose Antonio Irigoien; Jabi Pagadizabal; Mertxe Apeztegia; Txistulariak:Lartaun Txistulari Taldea Otejoleak: Pako Iriarte; Lino Zapirain; Felipe Artola; Gillermo Artola Toberajoleak: Oiartzungo Txalaparta-Tobera taldea Soinujoleak: Mikel Olaziregi; Joxe Lasa; Antonio Ubiria; Antonio Eskudero; Lorentxo Narbarte; Ramoni Pikabea; Oihana Irastorza(panderoa) Irrintzilariak: Mari Karmen Bengoetxea; Josebe Iragorri 4
Archive d'images Kantagintza Gidoia: Xanet Arozena Erreazlizazioa: Lehize ekoizpenak Emaile ezberdinak: Jon Bergaretxe Jon Txurio Julen Lekuona Antton Valverde Juan Mari Lekuona Xabier Lete Alaitz eta Maider V / 4
Archive d'images Euskadiko dantza txapelketa 1983-06-26 Egilea: EDB Emaile ezberdinak V / 7
Archive d'images Euskal Herriko Dantza Txapelketa Egilea: EITB Emaile ezberdinak V / 6
Archive d'images Gala premios Max Egilea: RTVE Emaileak: Juan Mari Beltran eta Joxean Goikoetxea V / 7
Archive d'images Recolleita de danzas; Musica tradicional de Bretoña Grupo IAR A Coruña V / 6
Archive d'images Festival Folk 'Castañeda 96' Emaile ezberdinak V / 6
Archive d'images 'Zortziko' Euskal dantzen ikuskizuna Egilea: EITB Emaile ezberdinak: Argia Euskal Dantzari Taldea Ondorengo talde hauen lankidetza: Goizaldi, Haritz, Harkaitz, Iturengo Zanpanzarrak eta Lapurtarrak Elkarteko taldeak: Antiguo, Añorga eta Astigarragako haur taldeak Juan Antonio Urbeltz: zuzendari artistikoa Marian Arregi: musika zuzendaria V / 7
Archive d'images Aisterrazu trikitiz Egilea: EITB Emaile ezberdinak: Roberto Etxabarria eta Eneko Zarragoa Maixa, Kristina eta Ixiar Laja eta Landakanda J. Iparragirre eta A. San Jose Landa aita-semeak Zabale, L. Alkorta eta A. Larrañaga Koldo eta Arantxa Iparragirre Agurtzane eta Jon Elustondo. Epelde, Larrañaga, Zabale eta Berastegi Astiasaran anaiak eta Juan Mari Beltran Markos Landa eta Landakanda Etxabe anaiak X. Solano, J.M. Beasain eta A. Gozategi Juantxo Urbietaren Dantza Eskola V / 6
Archive d'images Oskorri, Desertorea Zuzendaria: Eneko Olasagasti Errealizatzailea: Iñaki Zabala Emailea Oskorri Emaile ezberdinak V / 6
Archive d'images Erramun Martikorena Egilea: EITB Errealizazioa: Amaia Beitia Emaileak: Erramun Martikorena Mikel Laboa Benito Lertxundi J. Michel Bedaxegar V / 6
Archive d'images Madredeus Egilea: EITB Errealizadorea: Fran Balenciaga Gidaria: Josu Alberdi Madredeus Teresa Salgueiro: ahotsa Pedro Ayres de Magalhaes: kitarrak Jose Paixoto: kitarrak Francisco Ribeiro: biolontxeloa Gabriel Gomes: eskusoinua Carlos María Trinade: salako sonua V / 7
Archive d'images Nazioarteko dantzak. Danzas internacionales Nafarroako dantzak. Danzas navarras Nazioarteko dantzak. Danzas internacionales Ralización: Jesús Glaría y Jose Ignacio Pérez Goñi Producción: G. H. eta ikusentzuteko bide taldea Bailarines: Patricia Astrain Anabel Bermejo Patricia Blázquez Raúl Ciriza Aritz Garmendia Gorka González Hernán Goñi Montse Iturre Jaione Jiménez Arantza Mendoza Iker Moreno Ruben Pérez Patricia Ruiz Estefania Sánchez María Satrústegui Virginia Sesma Ana Sola Nafarroako dantzak. Danzas navarras Burutzapena: Jesús Glaría eta Iñaki Pérez Producción: G. H. eta ikusentzuteko bide taldea Dantzariak: Ainhoa Díaz Mikel Díaz Maite Etxarri Edurne Goñi Inés Goñi Diego Izko Urko Labat Aitor Lacasta B. Mantxueta Gorane Otegi María Robira Martxelo Sotés J. Torregrosa V / 7
Archive d'images Txilibrini omenaldia. 1998-12-17 Kafe Antzokia. Hitzaldia eta emanaldia Arriaga Antzokian. Txilibrin gure albokaria Egilea: BIZKAI Euskal Folklor Elkartea Emaileak: Jabier Santamaria Ibon Koteron Juan Mari Beltran Karlos Subijana Xabin Bikandi Julen Begoña Asier Arroyuelo Fede de Dios Asier Elorriaga Andra Mari Dantza Taldea Alberto Marcos Iñigo Ibarretxe Igor Arsuaga Anton Calleja Iker Gonzalez III / 1
Archive d'images Postdata: Herri Musikaren amoreagatik Egilea: EITB Emaileak: Txanbezpel Paco Diez Ander Barrenetxea Juan Mari Beltran Beñat Itoiz V / 6
SOINUENEA
Tornola kalea, 6 - 20180 OIARTZUN - Tel/Fax 943 493 578 - soinuenea@soinuenea.org
Accesibilidad | XHTML 1.0 | CSS 2 | WAI-AAA | TAW 3 | Creative Commons Licencia de Creative Commons