Edukira joan | Menu nagusira joan | Saltar a la secciones

Hasiera >> Bildumak kontsultatu
 

Bildumak kontsultatu

BILATZAILEA

Bildumak:










   

Bilaketa emaitzen zerrenda
Bilduma Izena / izenburua Egilea / emailea Kokapena
Irudi artxiboa Albokarien Hernaniko 6. Topaketa; 1999-10-24 Egilea: Herri Musikaren Txokoa; Juan Mari Beltran Emaileak: Estitxu Eizagirre eta Juan Mari Beltran Eujenio Etxebarria eta Asier Elorriaga Txilibrin eta Juan Mari Beltran Alboka Taldea( Alan Griffin, albokari) Ibon Koteron, Ruben Isasi eta Iñaki Plaza Xabaltz Taldea( Karlos Subijana) V / 9
Irudi artxiboa TXILIBRIN Txilibrin III / 1
Irudi artxiboa O quiquiriqui; Cantos para O Nadal Emaile ezberdinak Fonot; II / 5
Irudi artxiboa 19. Txalaparta Festa; Hernani; 2005 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA Hernani Musika Eskolako Alboka, Dultzaina, Trikitixa eta Txistu Taldeak Zuaznabartarrak Goikoetxeatarrak Zur ta Harri Bizkaiko Txalaparta Taldea Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea Hondarribiko TUKUTUN Txalaparta Taldea TXALAPUNK Gasteizko Txalapartariak Kaskanteko TXALAPARTARIK Txalaparta-Txontxongilo Taldea II / 2
Irudi artxiboa 18. Txalaparta Festa; Hernani; 2004 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: BRIGANTHYA Taldea Hernaniko Bertso Eskolako Bertsolariak Simon Goikoetxea Olatz Aramendi Ixabel Zuanabar Amaia Zuaznabar Lapurdiko Txalapartariak Txantreako Txantxata Taldea Urretxuko Zuhaitzaren Kolektiboa Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Taldea Kontraplas Taldea TXALABERRI Gasteizko Txalaparta Taldea II / 1
Irudi artxiboa 17. Txalaparta Festa; Hernani ; 2003 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: AZTARNAK Kolektiboa Mari Karmen Zuaznabar Pello Uranga Amaia Zuaznabar Ixabel Zuaznabar Simon Goikoetxea Aritz Goikoetxea Juan Mari Beltran Bixente Beltran Ziburuko Txalaparta Eskola Uharteko Zurgune Txalaparta Taldea Hernaniko Ttakun Ttan Ttakun Txalaparta Taldea Sestaoko Zugarramurdi Taldea Usurbilgo Kirikoketa Taldea Gasteizko Kolpez Kolpe Txalaparta Taldea Burrunba Perkusio Taldea II / 1
Irudi artxiboa 16. Txalaparta Festa; Hernani; 2002 Egilea: Kepa Ugarte eta Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Josu Goiri KUKAI Dantza Taldea Hernaniko Musika Eskolako Ttakun Ttan Ttakun Taldea Mari Karmen Zuaznabar Peio Uranga Ixabel Zuaznabar Amaia Zuaznabar Joseba Zuaznabar Bixente Beltran Ziburuko Txalaparta Eskola Errotxapeako 'Jotakun' Taldea Durangoko Txalapartariak Irungo Txalapartariak Zigoitiako TXUKKUN Txalaparta Taldea II / 1
Irudi artxiboa 15. Txalaparta Festa; Hernani; 2001 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: OREKA TX Txalaparta Taldea TXALAMAKO Txalaparta Taldea ZUHAITZAREN SOINUA KOLEKTIBOA (Urretxu) BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako UTT (Uharteko Txalaparta Tailerra) ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea (Sestao) Hernani Eskolako Ttaku-Ttan-Ttakun Taldea ZURARTEAN Taldea II / 1
Irudi artxiboa XIV. Txalaparta Festa; Hernani; 2000 Egilea: Ttakun ttan ttakun eta OARSO Telebista Emaile ezberdinak: ZUGARRAMURDI Txalaparta Taldea AUKERAN Taldea Madrilgo Txalaparta Eskola ZURARTEAN Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola Ramon Goikoetxea, Asentsio Goikoetxea eta Jon Urbieta Erbetegi-Etxeberriko Goikoetxeatarrak Arabako TTUKUNAK (Gasteizko Txalaparta Taldea) Iparraldeko BTT (Baigorriko Txalaparta Taldea) Nafarroako Leitzako Txalapartariak Hernaniko Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Ugarte Anaiak II / 1
Irudi artxiboa 11.eta 12. Txalaparta Festak; Hernani; 1997/98 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Txakun Taldea: Txomin Larronde, Bixente Iriart, Vincent Thomas, Thierry Arribehaute, Fredo Chambon, Paxkal Indo Hernaniko Bertso Eskola; Aguraingo Txalaparta Eskola Amuteko Txalaparta Eskola Ttaku-Ttan-Ttakun Txalaparta Taldea Etzak Etsi Txalaparta Taldea (Bizkaia) Txomin eta Paxkal( Iparralde); Tuterako Txalapartariak Kontraplas Taldea II / 1
Irudi artxiboa X. Txalaparta Festa; Hernai; 1996 Egilea: Ttakun ttan ttakun Emaile ezberdinak: Pello Zuaznabar Ramon Goikoetxea eta Peio Uranga Artze anaiak Beltran anaiak Faltzesko Txalapartariak: Rafa eta Koldo Donibane Garaziko Txalapartariak HUTS HOTS Txalaparta Taldea Hernaniko Udal Musika Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Hernaniko Bertso eskola II / 1
Irudi artxiboa 7-8-9. Txalaparta Festak; Hernani; 1993/94/95 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Kontraplas Taldea Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar- Ramon Goikoetxea Faltzesko Txalapartariak: Rafa eta Josu; Lekeitioko 'AITTITTA TXIKI' Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Araiako 'GERLA BETI' Taldea Sestaoko Zugarramurdi Taldea Peio Uranga(Peio Zuaznabarren biloba) Sestaoko KOLPEZ KOLPE bikotea Donibane Lohizune eta Itsasuko Txomin eta Pascal; Hernaniko Txalaparta Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea Francisco Javier Sánchez González 'ZURZURIBAI' Emanaldi Berezia Antoni Ripoll eta Hernaniko Ttakun-Ttan-Ttakun Ramon Goikoetxea, Pilar Goikoetxea eta Juan Mari Beltran Donibane Garaziko Filipe eta Mikel Araiako HUTS HOTS Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola II / 1
Irudi artxiboa 9. Txalaparta Festa; Hernani 1995 Egilea: Francisco Javier Sánchez González Emaile ezberdinak: 'ZURZURIBAI' Emanaldi Berezia Antoni Ripoll eta Hernaniko Ttakun-Ttan-Ttakun Ramon Goikoetxea Pilar Goikoetxea Juan Mari Beltran Donibane Garaziko Filipe eta Mikel Faltzesko txalapartariak: Rafa eta Koldo Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Hernaniko Udal Musika Eskolako Ttakun-Ttan-Ttakun Sestaoko Zugarramurdi Taldea Araiako HUTS HOTS Txalaparta Taldea Hernaniko Bertso Eskola II / 1
Irudi artxiboa 7. eta 8. Txalaparta Festak; Hernani 1993/94 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Kontraplas Taldea Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar eta Ramon Goikoetxea Peio Uranga; Lekeitioko 'AITTITTA TXIKI' Taldea Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Faltzesko Txalapartariak Araiako 'GERLA BETI' Taldea Hernaniko Txalaparta Eskola Sestaoko Zugarramurdi Taldea Donibane Lohizune eta Itsasuko Txomin eta Pascal II / 1
Irudi artxiboa 8. Txalaparta Festa; Hernani; 1994 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Sestaoko Zugarramurdi Taldea Hernaniko Bertsolari Eskola Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar eta Ramon Goikoetxea Peio Uranga(Peio Zuaznabarren biloba); Irungo Koldo eta Xabier Faltzesko Txalapartariak Sestaoko KOLPEZ KOLPE bikotea Araiako GERLA BETI taldea Donibane Lohizune eta Itsasuko Txomin eta Pascal Hernaniko Txalaparta Eskola Ttakun-Ttan-Ttakun Taldea II / 1
Irudi artxiboa 7. Txalaparta Festa. 1993 Egilea: Hernaniko Txalaparta Eskola Emaile ezberdinak: Kontraplas Taldea Txalapartari Zaharrak: Peio Zuaznabar eta Ramon Goikoetxea Faltzesko Txalapartariak: Rafa eta Josu Lekeitioko 'AITTITTA TXIKI' Irungo Txalapartariak: Xabier eta Koldo Araiako 'GERLA BETI' Taldea Hernaniko Txalaparta Eskola II / 1
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 5; Oficios Perdidos XIV El Carbón De Brezo Los Últimos Hortelanos De Tudela El Cañicero De Tudela El Hojalatero Guión y Dirección: Eugenio Monesma Juan Galán: El Hojalatero Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 4; Oficios Perdidos XIV Pastores De Los Picos De Europa El Zapatero De Jaraiz El Rabelista De La Vera; 03·03 El Orive De Torrejoncillo Guión y Dirección: Eugenio Monesma Teodoro Sánchez y Ángela Giménez: El Zapatero De Jaraiz Ángel Jiménez y Miguel Alonso: El Rabelista De La Vera; 03·03 César Moreno: El Orive De Torrejoncillo Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 3; Oficios Populares XIV Tecnologias Primitivas Los Esparteros De Sesma El Guante Laxoa Las Veletas Guión y Dirección: Eugenio Monesma Alfonso Garcia-Oliva y Javier Herrera: Tecnologias Primitivas Tomas Goikoa: Los Esparteros De Sesma Leandro Fernandez y Juan Fernandez: Las Veletas Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 2; Oficios Perdidos XIV La Capa Alistana Colleras y Albardas Los Palomares Teseras y Balistas Las Eslingas Guión y dirección: Eugenio Monesma Domingo Fernandez: La Capa Alistana Félix Garrido: Colleras y Albardas Mariano Ostalé: Téseras y Balistas Miguel Peñarrocha: Las Eslingas Emaile ezberdinak V / 3
Irudi artxiboa Quehaceres Populares 1; Oficios Perdidos XIV El Curtido De Las Pieles La Sinfonia; 03·03 La Alfareria En Villar Del Arzobispo Los Bordados De Mantones Direción y Realización: Eugenio Monesma Genaro González: El curtido de las pieles Antonio Poves: La sinfonía; 03·03 José López de Villar: La alfarería en Villar del Arzobispo Concha Cáceres: Los bordados de Mantones V / 3
Irudi artxiboa Oiartzungo Hotsak Egileak: Mikel Mendizabal; Juan Mari Beltran Emaileak: Aurkezleak: Juan Mari Lekuona; Jose Antonio Irigoien; Joanito Arozena; Periko Mitxelena; Xabier Landa; Koplaria: Karmen Berasategi Kanpaijoleak:Jose Mari Egues; Jose Antonio Irigoien; Jabi Pagadizabal; Mertxe Apeztegia; Txistulariak:Lartaun Txistulari Taldea Otejoleak: Pako Iriarte; Lino Zapirain; Felipe Artola; Gillermo Artola Toberajoleak: Oiartzungo Txalaparta-Tobera taldea Soinujoleak: Mikel Olaziregi; Joxe Lasa; Antonio Ubiria; Antonio Eskudero; Lorentxo Narbarte; Ramoni Pikabea; Oihana Irastorza(panderoa) Irrintzilariak: Mari Karmen Bengoetxea; Josebe Iragorri 4
Irudi artxiboa Kantagintza Gidoia: Xanet Arozena Erreazlizazioa: Lehize ekoizpenak Emaile ezberdinak: Jon Bergaretxe Jon Txurio Julen Lekuona Antton Valverde Juan Mari Lekuona Xabier Lete Alaitz eta Maider V / 4
Irudi artxiboa Euskadiko dantza txapelketa 1983-06-26 Egilea: EDB Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa Euskal Herriko Dantza Txapelketa Egilea: EITB Emaile ezberdinak V / 6
Irudi artxiboa Gala premios Max Egilea: RTVE Emaileak: Juan Mari Beltran eta Joxean Goikoetxea V / 7
Irudi artxiboa Recolleita de danzas; Musica tradicional de Bretoña Grupo IAR A Coruña V / 6
Irudi artxiboa Festival Folk 'Castañeda 96' Emaile ezberdinak V / 6
Irudi artxiboa 'Zortziko' Euskal dantzen ikuskizuna Egilea: EITB Emaile ezberdinak: Argia Euskal Dantzari Taldea Ondorengo talde hauen lankidetza: Goizaldi, Haritz, Harkaitz, Iturengo Zanpanzarrak eta Lapurtarrak Elkarteko taldeak: Antiguo, Añorga eta Astigarragako haur taldeak Juan Antonio Urbeltz: zuzendari artistikoa Marian Arregi: musika zuzendaria V / 7
Irudi artxiboa Aisterrazu trikitiz Egilea: EITB Emaile ezberdinak: Roberto Etxabarria eta Eneko Zarragoa Maixa, Kristina eta Ixiar Laja eta Landakanda J. Iparragirre eta A. San Jose Landa aita-semeak Zabale, L. Alkorta eta A. Larrañaga Koldo eta Arantxa Iparragirre Agurtzane eta Jon Elustondo. Epelde, Larrañaga, Zabale eta Berastegi Astiasaran anaiak eta Juan Mari Beltran Markos Landa eta Landakanda Etxabe anaiak X. Solano, J.M. Beasain eta A. Gozategi Juantxo Urbietaren Dantza Eskola V / 6
Irudi artxiboa Oskorri, Desertorea Zuzendaria: Eneko Olasagasti Errealizatzailea: Iñaki Zabala Emailea Oskorri Emaile ezberdinak V / 6
Irudi artxiboa Erramun Martikorena Egilea: EITB Errealizazioa: Amaia Beitia Emaileak: Erramun Martikorena Mikel Laboa Benito Lertxundi J. Michel Bedaxegar V / 6
Irudi artxiboa Madredeus Egilea: EITB Errealizadorea: Fran Balenciaga Gidaria: Josu Alberdi Madredeus Teresa Salgueiro: ahotsa Pedro Ayres de Magalhaes: kitarrak Jose Paixoto: kitarrak Francisco Ribeiro: biolontxeloa Gabriel Gomes: eskusoinua Carlos María Trinade: salako sonua V / 7
Irudi artxiboa Nazioarteko dantzak. Danzas internacionales Nafarroako dantzak. Danzas navarras Nazioarteko dantzak. Danzas internacionales Ralización: Jesús Glaría y Jose Ignacio Pérez Goñi Producción: G. H. eta ikusentzuteko bide taldea Bailarines: Patricia Astrain Anabel Bermejo Patricia Blázquez Raúl Ciriza Aritz Garmendia Gorka González Hernán Goñi Montse Iturre Jaione Jiménez Arantza Mendoza Iker Moreno Ruben Pérez Patricia Ruiz Estefania Sánchez María Satrústegui Virginia Sesma Ana Sola Nafarroako dantzak. Danzas navarras Burutzapena: Jesús Glaría eta Iñaki Pérez Producción: G. H. eta ikusentzuteko bide taldea Dantzariak: Ainhoa Díaz Mikel Díaz Maite Etxarri Edurne Goñi Inés Goñi Diego Izko Urko Labat Aitor Lacasta B. Mantxueta Gorane Otegi María Robira Martxelo Sotés J. Torregrosa V / 7
Irudi artxiboa Txilibrini omenaldia. 1998-12-17 Kafe Antzokia. Hitzaldia eta emanaldia Arriaga Antzokian. Txilibrin gure albokaria Egilea: BIZKAI Euskal Folklor Elkartea Emaileak: Jabier Santamaria Ibon Koteron Juan Mari Beltran Karlos Subijana Xabin Bikandi Julen Begoña Asier Arroyuelo Fede de Dios Asier Elorriaga Andra Mari Dantza Taldea Alberto Marcos Iñigo Ibarretxe Igor Arsuaga Anton Calleja Iker Gonzalez III / 1
Irudi artxiboa Postdata: Herri Musikaren amoreagatik Egilea: EITB Emaileak: Txanbezpel Paco Diez Ander Barrenetxea Juan Mari Beltran Beñat Itoiz V / 6
Irudi artxiboa Eujenia Juaristi 'Atanotarra'; Iribasko ingurutxoa V / 6
Irudi artxiboa Bereterretx pastorala 2.zatia Egile eta emaile ezberdinak V / 6
Irudi artxiboa Euskadi de cerca V / 6
Irudi artxiboa Au Pays des Basques Zuzendariak: M. Chapreux eta J. Faugeres V / 7
Irudi artxiboa Informe Semanal Romería del Rocío Egilea: Zulema Larripa eta José Manuel Falcet Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa San Fermin 1928 Egile ezezaguna Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa Eusko ikusgayak V / 6
Irudi artxiboa Herri Musikaren Txokoa Egilea: OTB Emailea: Juan Mari Beltran V / 7
Irudi artxiboa Fiestas Mondragon Egile ezezaguna Emaile ezberdinak V / 7
Irudi artxiboa Herri Musikaren Txokoa Masterra Egilea: OTB Emaileak: Lartaun Txistulari Taldea Oiartzungo bertsolariak Hernaniko Dultzaineroak Hernaniko Albokariak Jon Maia: dantzaria Felipe Ugarte: txalaparta Mikel Ugarte: txalaparta Iñigo Monreal: txalaparta Tapia eta Leturia Hizlariak: Jon Bagues Juan Mari Beltran Joaquin Díaz Xabier Iragorri Jon Iñarra V / 7
Irudi artxiboa Herri Musikaren Txokoa inauguratu dute; 2002-03-04 Egilea: OTB V / 7
Irudi artxiboa Txalaparta Gaua Egilea: Oscar Tejedor Emaile ezberdinak: Artze anaiak Goikoetxeatarrak Juan Mari Beltran Zuaznabar familia Hernaniko Ttakun ttan ttakun Iñigo Monreal. Ziburuko Txalaparta Eskola Ugarte anaiak Iker Díez Iturralde Ttukunak Kepa Junkera Tomas San Miguel Tanya Chua Alba Ttakunpa Oreka Tx V / 7
Irudi artxiboa Aire Aire Ibon Koteron eta Kepa Junkera Leonen Orroak Egilea: EITB Emaileak: Ibon Koteron Kepa Junkera Leturia Natxo de Felipe Anton Latxa Luis Delgado V / 6
Irudi artxiboa Irungo aurreskulari txapelketa Egilea: EITB Emaile ezberdinak V / 6
SOINUENEA
Tornola kalea, 6 - 20180 OIARTZUN - Tel/Fax 943 493 578 - soinuenea@soinuenea.org
Irisgarritasuna | XHTML 1.0 | CSS 2 | WAI-AAA | TAW 3 | Creative Commons Licencia de Creative Commons